برگشت به انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی شاخه دانشجویی::
اعضای شورا ::
رویدادها::
گزارش رویدادها::
اخبار::
گالری تصاویر::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
ربات ثبت نامی شاخه دانشجویی
..
کانال شاخه دانشجویی
..
پارک فناوری پردیس
..
:: گزارش پنجمین هفته طرح توانمندسازی زیست فناوران صدف ::
 | تاریخ ارسال: 1398/5/19 | 
  • موضوع: کارگاه‌های بوم کسب و کار، هفته‌ی پنجم دوره توانمندسازی شغلی صدف (توانمندسازی زیست فناوران)
  • تاریخ برگزاری: 98/5/17
 
  • مکان برگزاری: ساختمان شهید شوریده، بنیاد ملی نخبگان، تهران
 
 پنجمین هفته از طرح ملی توانمندسازی زیست‌فناوران صدف در روز پنج شنبه مورخ 17/5/98 در محل ساختمان شهید شوریده متعلق به بنیاد ملی نخبگان ادامه یافت. برنامه ی اصلی این روز برگزاری کارگاه «بوم کسب و کار» توسط تیم مدرسه‌ی کارآفرینی پروتون بود که راس ساعت 8:30 دقیقه صبح آغاز گردید.
 

 

در ابتدا واژه‌ی استارتاپ به طور کامل مورد نقد و بررسی قرار گرفت و پارامترهای مختلف آن تشریح شد و در ادامه دانشجویان با مفاهیم و بخش‌های متفاوت بوم کسب و کار آشنا شدند. حال شرکت کنندگان به گروه های 5 و 6 نفره تقسیم شدند و به پر کردن بوم کسب و کار با توجه به ایده ای که در تیم انتخاب کردند، پرداختند. بخش‌های مختلف این بوم شامل موارد زیر می‌باشد :
 1) مشتریان   2) ارزش پیشنهادی   3) کانال های توزیع   4) ارتباط با مشتریان   5) فعالیت‌های کلیدی   6) شرکای کلیدی   7) ساختار هزینه‌ها   8) جریان‌های درآمدی

 


 

پس از اقامه‌ی نماز و صرف ناهار، جناب آقای مهندس شریفی مدیر مسئول استارتاپ آچارباز درخصوص اعتبارسنجی و نحوه‌ی ارائه‌ی مناسب کارگاهی را برگزار کردند و مهم ترین عامل در موفقیت یک استارتاپ را شناخت بازار عنوان کردند. سپس تیم ها با مفهوم نقطه‌ی سر‌به سر آشنا شدند و نمودار‌های اقتصادی مربوط به بوم کسب و کار خود را با راهنمایی تیم پروتون تکمیل کردند.
 


در نهایت نیز کارگاهی با موضوع MVP (Minimum Viable Product)  توسط تیم پروتون برگزار شد که در واقع راهکارهای رسیدن از ایده به یک پروتوتایپ را روشن می‌ساخت و مهمترین نکته در این راه این است که لازم نیست نمونه‌ی اولیه‌ای که ساخته می‌شود به صورت کامل باشد و 100 درصد بازدهی را داشته باشد اما نکته‌ی ضروری این است که دارای ویژگی اصلی که همان ارزش پشنهادی ماست، باشد.
پایان بخش این هفته عکس یادگاری دانشجویان و کادر اجرایی شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران با تیم کارآفرینی پروتون بود.

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2064 بار   |   دفعات چاپ: 418 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
شاخه دانشجویی student branch
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4374