برگشت به انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی شاخه دانشجویی::
اعضای شورا ::
رویدادها::
گزارش رویدادها::
اخبار::
گالری تصاویر::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
ربات ثبت نامی شاخه دانشجویی
..
کانال شاخه دانشجویی
..
پارک فناوری پردیس
..
:: گزارش پنجمین هفته طرح توانمندسازی زیست فناوران صدف ::
 | تاریخ ارسال: 1398/5/21 | 
بسمه تعالی
 
  • موضوع: کارگاه‌ طراحی مسیر زندگی، هفته‌ی پنجم دوره توانمندسازی شغلی صدف (توانمندسازی زیست فناوران)
 
  • تاریخ برگزاری: 98/5/16
 
  • مکان برگزاری: ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت‌های مردم‌نهاد
 
  • متن گزارش:
 پنجمین هفته از طرح توانمندسازی زیست‌فناوران صدف در محل ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت‌های مردم‌نهاد برگزار شد. برنامه‌ی اصلی این روز ادامه‌ی کارگاه «طراحی مسیر زندگی» با تدریس جناب آقای مهندس آرامش بود. ایشان نشست را با بحث و بررسی در مورد علایق شغلی آغاز کردند.
«ما به شغل علاقه نداریم، بلکه شغل مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست که ما به انجام آن فعالیت‌هاست که علاقه داریم؛ باید در نظر داشت که تنها علاقه مهم نیست بلکه 4 فاکتور کلیدی دیگر وجود دارند که در انتخاب زمینه‌ی شغلی بسیار حائز اهمیت هستند که آن‌ها عبارت‌اند از : 1)درآمد و نیاز بازار 2)انطباق با سبک زندگی  3)مهارت   4)استعداد
یگانه معیاری که ما به‌وسیله‌ی آن می‌توانیم فهمیم که آیا به کاری علاقه داریم یا نه، تجربه است و تجربه را تنها از طریق انجام دادن کارهای مختلف می‌توان بدست آورد»


در این قسمت به دانشجویان فرم‌هایی داده شد، حال آنان برنامه‌ی اصلی و هدف‌های مشخص و مهم زندگی خود در چند سال آینده را ترسیم کردند، سپس از آن‌ها خواسته شد تا برنامه‌ای دیگر به همین منوال بنویسند؛ با این تفاوت که فرض کنند به هیچ‌کدام از هدف‌هایی که در برنامه‌ی اول رسم کردند نمی‌رسند. درواقع هدف از این کار این بود که دانشجویان خودرا محدود در چند تصمیم نکنند و بتوانند به فراتر از ذهن و زندگی خود قدم بگذارند و این تجربه را داشته باشند که امکان انجام فعالیت‌هایی غیر ازآنچه در ذهن دارند هم امکان‌پذیر است. در ادامه شرکت‌کنندگان به گروه‌هایی تقسیم و به یکدیگر متعهد شدند در یک ماه آینده آن فعالیت‌هایی را که به آن علاقه دارند دنبال کنند و به سراغ انجام دادن آن بروند تا به‌صورت واقعی آنچه را تا به امروز در تصور خود داشته‌اند به واقعیت تبدیل کنند و ببیند آیا در عمل هم به آن کار علاقه دارند یا خیر.
 

 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2150 بار   |   دفعات چاپ: 422 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
شاخه دانشجویی student branch
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4374