برگشت به انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی شاخه دانشجویی::
اعضای شورا ::
رویدادها::
گزارش رویدادها::
اخبار::
گالری تصاویر::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
ربات ثبت نامی شاخه دانشجویی
..
کانال شاخه دانشجویی
..
پارک فناوری پردیس
..
:: اختتامیه‌ی ایده بازار بیوتکنولوژی درحاشیه کنگره بیوتکنولوژی ایران برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1398/6/21 | 
«هو المصور»
 
اختتامیه‌ی ایده بازار بیوتکنولوژی درحاشیه کنگره بیوتکنولوژی ایران برگزار شد

رویداد ایده بازار بیوتکنولوژی به همت شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران و با همکاری مدرسه‌ی کارآفرینی پروتون  و حمایت مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس و ستاد توسعه زیست فناوری و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار گردید. این برنامه مشتمل بر 54 ساعت کارگاه آموزشی، کار تیمی، راهکارهای مؤثر در پرورش ایده و راه‌های ارائه ایده به سرمایه‌گذار بود که اختتامیه آن همزمان با سومین کنگره بین المللی و یازدهمین کنگره ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. مراسم اختتامیه با حضور جناب آقای دکتر سیروس زینلی رئیس انجمن بیوتکنولوژی ایران، جناب آقای دکتر مختار جلالی عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو شورای ملی ایمنی زیستی، سرکار خانم دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، جناب آقای دکتر جعفر ذوالعلی عضو هیئت‌علمی دانشگاه کرمان و عضو هیئت‌مدیره انجمن بیوتکنولوژی ایران، جناب آقای دکتر پژمان آزادی معاونت پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، سرکار خانم دکتر مرضیه واثقی، جناب آقای دکتر علی اسدزاده و  جناب آقای دکتر رامین پورزاهدی ازکارشناسان بخش آبزیان اداره کل دامپزشکی استان تهران و همچنین با حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی صنعت بیوتکنولوژی از جمله‌ شتاب‌دهنده‌ی سیناپس و کارخانه‌ی نوآوری هم‌آوا آغاز گردید. در ابتدا معرفی اهداف و فعالیت های شاخه دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران توسط سرکار خانم بزاز ریاست محترم شاخه‌ی دانشجویی صورت پذیرفت و در ادامه جناب آقای دکتر سیروس زینلی ریاست محترم انجمن بیوتکنولوژی ایران و دبیر علمی همایش بیوتکنولوژی در خصوص اهمیت علم زیست‌فناوری در پیشرفت علمی و اقتصادی کشور سخنانی را ایراد نمودند. ایشان اضافه کردند با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشور عزیزمان وجود دارد و باوجود تمامی فشارهای علمی، اقتصادی و سیاسی، اما همچنان جوانان و محققان این کشور در راستای تعالی این میهن قدم برمی‌دارند و از دانشجویان خواستند تا ادامه‌دهنده‌ی این راه باشند.
 سرکار خانم یوسفی دبیر محترم شاخه‌ی دانشجویی و مسئول اجرایی رویداد، در خصوص فرآیند کلی برگزاری ایده بازار بیوتکنولوژی برای حضار توضیحاتی را ارائه نمودند. پس از معرفی مدرسه کارآفرینی پروتون توسط سرکار خانم کرامتی و نیز توضیح روش ارائه ایده به سرمایه گذار توسط جناب آقای ساجد کرامتی تسهیلگر رویداد، از داوران این رویداد جناب آقای دکتر محمود تولایی هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله و عضو گروه پژوهش ستاد توسعه زیست‌فناوری، جناب آقای دکتر جلیل خاوندکار استاد مدعو دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار پارک علم و فناوری زنجان و جناب آقای دکتر رامین فاضل مدیرعامل شرکت لیوژن فارمد برای حضور در جایگاه داوری دعوت شد و  هریک از تیم ها در فرصت 5 دقیقه‌ای که در اختیار داشتند به ارائه‌ی مطالب خود پرداختند. در این رویداد یک تیم دانش آموزی، یک تیم از دانشجویان کارشناسی و ارشد بیوتکنولوژی و سه تیم متشکل دانشجویان دکتری حضور داشتند که در پایان رویداد پس از جمع‌بندی امتیازات توسط داوران محترم، سه تیم برتر ازنظر نوع ارائه و نیز میزان پختگی طرح جهت ورود به بازار کسب‌و‌کار به ترتیب تیم های «ژناسا»، «دیاتک» و «Lab Metrics» انتخاب شدند که توسط شتابدهنده کلیک وفست کلیک به آنها فضای کار اشتراکی و به ترتیب حمایت 10، 7 و 5 میلیون تومانی جهت پیشبرد طرح آنها اعطا شد. همچنین جناب‌ آقای دکتر تولایی ریاست محترم انجمن ژنتیک ایران نیز از طرح «Lab Metrics» حمایت کردند و همچنین قرار دادن فضای فیزیکی و حمایت مالی مناسب جهت انجام این طرح توسط تیم مربوطه را متقبل شدند.
سه تیم «ژناسا»، «نانوآروما» و «دیاتک» نیز تحت حمایت «کارخانه‌ی نوآوری هم‌آوا»  قرار گرفتند و این شرکت صاحبان این ایده‌ها را جهت برگزاری جلسه‌ای دعوت نمود تا توافقات لازم برای پیاده‌سازی ایده و استفاده از فضای علمی و منتور‌های تخصصی شرکت هم‌آوا صورت پذیرد.
طی جلسه ای نیز بنا شد که تیم «فلاک تک» ایده خود را با مشاوره دکتر اسد زاده ودکتر واثقی کارشناسان بخش آبزیان اداره دامپزشکی پیش برده و با استفاده از فضای اشتراکی اعطا شده از طرف دکتر خاوندکار در راستای تجاری سازی طرح خود تلاش نمایند.
پایان‌بخش رویداد ایده تا بازار بیوتکنولوژی اهدای لوح‌های تقدیر، گواهی شرکت‌کنندگان و عکس یادگاری اعضای شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران با شرکت‌کنندگان، تیم پروتون و داوران محترم بود.
   
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2106 بار   |   دفعات چاپ: 417 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
شاخه دانشجویی student branch
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4374