انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران- اخبار سمینارها و کنفرانس‌ها
نخستین کنفرانس کشور در حوزه فناوری های همگرا

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها
نخستین کنفرانس کشور در حوزه فناوری های همگرا با عنوان
 "جهان 1414، فناوری‌های همگرا برای بهبود تعالی انسان"

این همایش با حضور اندیشمندان و بزرگان داخلی و خارجی توسط شرکت هم‌افزایی فناوری‌های همگرا و پژوهشکده مطالعات آینده دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روزهای 15 و 16 آذر ماه 1391 برگزار می‌شود.
این گردهمایی مجالی برای ارائه و تبادل نظرات در حوزه پیشگام فناوری‌های نوظهور، از نقطه نظر فناورانه و فلسفی و تاثیر آن بر زندگی آدمی در آینده ای نزدیک، فراهم می‌آورد. فناوری‌های همگرا، به مجموعه چهار فناوری نانو، زیستی، اطلاعات و شناختی گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادراند، به نیازهای آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری‌های دیگر قادر به آن نبوده‌اند. این قابلیت بی‌بدیلِ فناوری‌های همگرا، نتیجه نگاه به ماده در ابعاد خرد و اتمی است. توسعه توانمندی‌های شناختی و فیزیکی آدمی، به همراه بهبود کیفی قابلیت‌های آدمی در خلق پاسخ برای نیازهای دیرپای خود، عصری جدید را پیشروی ما قرار داده است. کنفرانس جهان 1414 با تاکید بر نقش فناوری‌های همگرا در بهبود عملکرد انسانی و تعالی آدمی شکل می‌گیرد. طراحان ابن رویداد بر این باورند که نقش فناوری‌های همگرا در شکل‌گیری آینده غیرقابل انکار است و تکانه‌های آن برای جامعه‌ای چون جامعه ایران به مراتب بیش از جوامع غربی است. آغاز موج چهارم تمدن بشری ما را در مقابل انتخابی مهم و سرنوشت ساز قرار می‌‌دهد. همراهی با کاروان تمدنی غرب در بکارگیری این فناوری و یا انتخاب مسیری مناسب برای جامعه ایرانی چالشی بزرگ است. از آنجا که پیکان اثرگذاری فناوری‌های همگرا بیش از آنکه بر محیط زندگی آدمی باشد، بر خود او است، کنفرانس جهان 1414 در دو روز گفتگو بیش از هر چیز به تاثیر این فناوری‌ها بر آدمی، قابلیت‌ها و توانمندی‌های او، آینده تمدن بشری و احتمال پساانسان خواهد پرداخت.
از این‌رو محورهای کنفرانس از این قرار است

1- فناوری‌های همگرا چیستی و چرایی؟
2- فناوری‌های همگرا و بهبود توانمندی‌های آدمی
 3- فناوری‌های همگرا، آینده بهداست و سلامت
 4- فناوری‌های همگرا، آینده آگاهی و آموزش
 5- فناوری‌های همگرا و موج چهارم تمدن انسانی
 6- فناوری‌های همگرا و استراتژی توسعه علمی و فناورانه
 7- فناوری‌های همگرا و امنیت ملی
 8- فناوری‌های همگرا و آینده آدمی
 9- فناوری‌های همگرا، چالش‌های فرهنگی و اخلاقی
 10- پساانسان، امکان، چیستی و چگونگی

دبیرخانه کنفرانس: شرکت هم‌افزایی فناوری‌های همگرا تهران، بلوار آفریقا (جردن)، خیابان ناهید غربی، کوچه اختران، پلاک 57، واحد 312 تلفن: 021-96669242 نمابر: 021-22657124 پست الکترونیکی: info@jahan1414.ir جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت کنفرانس http://www.jahan1414.ir مراجعه نمایید.
 آدرس لوگو: http://jahan1414.ir
نشانی مطلب در وبگاه انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران:
http://biotechsociety.ir/find.php?item=1.62.43.fa
برگشت به اصل مطلب