برگشت به انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی شاخه دانشجویی::
اعضای شورا ::
رویدادها::
گزارش رویدادها::
اخبار::
گالری تصاویر::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
ربات ثبت نامی شاخه دانشجویی
..
کانال شاخه دانشجویی
..
پارک فناوری پردیس
..
:: وبینار «راهکار‌های زیست فناورانه و چالش کرونا ویروس» ::
 | تاریخ ارسال: 1399/6/3 | 
«هو المصور»
وبینار «راهکار‌های زیست فناورانه و چالش کرونا ویروس»
وبینار «راهکار‌های زیست فناورانه و چالش کرونا ویروس» به همت شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران و با همکاری و پشتیبانی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی، انستیتو پاستور ایران، ستاد توسعه‌ی زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و شرکت سیناژن و با حضور اساتید برجسته‌ی کشوری فعال در حوزه‌ی کرونا ویروس در روز‌های ۲۹ و ۳۰ مردادماه با حضور ۱۱۵ نفر شرکت‌کننده به‌صورت مجازی برگزار شد. در ادامه نگاهی کوتاه خواهیم داشت به آنچه در این رویداد گذشت.
روز نخست رویداد، ۲۹ مردادماه ۹۹:
افتتاحیه‌ی رویداد با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی برگزار شد؛ در ادامه ضمن خوش‌آمد گویی به شرکت‌کنندگان و اساتید محترم، پنل‌های مختلفی که در این وبینار در نظر گرفته شده بود معرفی گردید. روز نخست وبینار شامل دو پنل الف) ژنومیک، پروتئومیک و شناسایی مولکولی ویروس  و ب) پنل فرصت‌ها و چالش‌ها بود که توسط اساتید برجسته‌ی دانشگاهی ارائه گردید. در پنل ژنومیک، پروتئومیک و شناسایی مولکولی ویروس، جناب آقای دکتر عارفیان عضو هیئت‌علمی دانشکده‌ی زیست‌شناسی پردیس علوم دانشگاه تهران و جناب آقای دکتر کیهان آزادمنش عضو هیئت‌علمی انستیتو پاستور ایران به ایراد سخنرانی پرداختند و مباحث تخصصی ازجمله ساختار بیولوژیک ویروس، نرخ جهش و بیماری‌زایی، تفاوت‌های ژنومی، پارامتر‌های آنزیمی و مولکولی مؤثر در بیماری‌زایی ویروس و پلتفرم‌های تشخیص ویروس موردبررسی قرار گرفتند. در پایان این بخش، اساتید محترم سؤالات مطرح‌شده توسط دانشجویان را پاسخ دادند.
 

 
پیش از شروع پنل دوم با موضوعیت فرصت‌ها و چالش‌ها، ویدئو کلیپی به‌عنوان معرفی شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران و فعالیت‌های آن به حضار تقدیم شد. سپس جناب آقای دکتر محمدرضا کاظمعلی دبیر انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی، روند فعالیت‌های تولیدی زیست‌ فناورانه‌ی شرکت‌های ایران و جهان در پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا ویروس را تشریح نمودند و جناب آقای دکتر سیروس زینلی رئیس انجمن بیوتکنولوژی ایران فرصت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چالش کرونا ویروس برای دانشجویان را تبیین نمودند. خاتمه‌بخش روز نخست این رویداد، معرفی شرکت سیناژن و فعالیت‌های آن در حوزه‌ی کرونا ویروس و نیز پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان از اساتید این پنل بود.
   
روز دوم و پایانی رویداد، ۳۰ مردادماه ۹۹:
آغازگر روز پایانی وبینار «راهکار‌های زیست فناورانه و چالش کرونا ویروس» مصاحبه‌ی جناب آقای دکتر بیگلری ریاست محترم انستیتو پاستور ایران بود؛ ایشان ضمن تقدیر از شاخه‌ی دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران به دلیل برگزاری این رویداد و بیان اهمیت بالای تحقیق و توسعه در حوزه‌ی کرونا ویروس، با تقدیر و تشکر از کادر درمانی، از ملت ایران خواستار رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی شدند. روز دوم رویداد با پنل ایمونولوژی ویروس، تشخیص سرولوژیک و واکسن ادامه یافت که در آن ابتدا جناب آقای دکتر مجید خوش میرصفا عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند و مطالب مفیدی را در خصوص ایمنی‌زایی در برابر ویروس ارائه نمودند.

روش‌های تشخیص سرولوژیک کرونا ویروس موضوع جذاب دیگری بود که توسط جناب آقای دکتر محمدجواد رسایی عضو هیئت‌علمی بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس ارائه شد و در انتها جناب آقای دکتر آرش آرشکیا عضو هیئت‌علمی انستیتو پاستور ایران مطالب کاربردی را در خصوص واکسن کرونا ویروس و فناوری‌های ساخت آن خدمت شرکت‌کنندگان بیان نمودند. پاسخ‌دهی به سؤالات حضار توسط اساتید محترم و تقدیر از تیم‌ اجرایی و همکاران برگزارکننده‌ی این وبینار دو روزه پایان‌بخش این رویداد بود که توسط سرکار خانم زینب یوسفی مدیر اجرایی وبینار صورت پذیرفت.
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1736 بار   |   دفعات چاپ: 282 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
شاخه دانشجویی student branch
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4374